پیشرفت تکنولوژی، کمک شایانی به بهبود زندگی انسان ها کرد اما از سوی دیگر جوامع بشری را با مشکلات جدیدی مواجه ساخت. امروزه حتی خانه نیز جای امن همیشگی نیست. گوشی تلفن همراه، آشنا ترین تکنولوژی که اگرچه بسیاری از محدودیت های گذشته را برطرف کرد اما مشکلاتی همچون خیانت، هک کارت های بانکی، انتشار اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی، نشر اکاذیب، ایجاد رعب و وحشت، کلاهبرداری های اینترنتی، دوستی های مجازی و اخاذی افراد سودجو و ... را  به خانه های ما آورد. تماشای لحظه به لحظه خوشی های ظاهری برخی خانواده ها در فضای مجازی و زودباوری بیننده آن، دعواهای زناشویی را گسترده تر کرد و باز هم محیط امن خانه را متزلزل ساخت. ضرب و شتم زن، نزاع های فامیلی، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزند و ... مشکلاتی بود که به سرعت جامعه را درگیر خود کرد به گونه ای که از هر 10 ازدواج 4 مورد به طلاق می رسد. خودرو، موتور یا دوچرخه ای که روزانه از آن استفاده می کنیم و مسیری که پیاده چندین ساعت طی می کردیم حالا ظرف مدت چند دقیقه طی می کنیم و کارهایمان را سریع تر و اسان تر انجام می دهیم اما این ظاهر زیبا مشکلاتی هم به همراه داشت که عدم توجه ما به آنها درگیری هایی را به وجود خواهد اورد. نکته قابل توجه اینکه همه این مسائل جزئی جدایی ناپذیر از وجود ماست اما سوالی که ذهن همه ما را درگیر خود کرده این است که در مواجهه با این مسائل چه باید کرد؟ در ادامه به همه این چراهای ذهنی پاسخ خواهیم داد.

در گذشته ای نه چندان دور، اگر هر مشکلی پیش می آمد مشورت با بزرگترها یا وساطت ریش سفیدهای فامیل کمک بزرگی برای حل مشکل بود. اما همانطور که گفته شد با پیشرفت زندگی، مشکلات هم مدرن و پیچیده شد. حتی ریش سفیدهای فامیل هم برای حل مشکلات حقوقی شان به مشورت با یک فرد آگاه به امور حقوقی دارند. پس می توان گفت داشتن یک مشاور حقوقی یا وکیل کاربلد یکی از الزامات دنیای مدرن می باشد.

اجازه دهید با یک مثال ساده این موضوع را بررسی کنیم. شما یک شهروند عادی هستید با شغل و حرفه ی مخصوص خودتان که تصمیم می گیرید به کوهنوردی بروید اما هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید. دو گزینه پیش روی شماست اول اینکه خودتان به تنهایی بروید و تمام مشکلات مسیر را بپذیرید حتی پرت شدن در ته دره و یا اینکه از یک لیدر که به تمام چم و خم مسیر آشناست بخواهید شما را همراهی کند. چرا که دانش و تجربه این فرد به شما کمک می کند با کمترین آسیب به هدف خود برسید. دنیای حقوق و مسائل حقوقی هم پیچیدگی های خاص خود را دارد و داشتن یک مشاور حقوقی به شما کمک می کند مشکلات حقوقی تان را با کمترین هزینه، در کمترین زمان به صورت اصولی حل کنید پیش از آنکه به یک مشکل غیرقابل حل تبدیل شود. خیلی مواقع هم دریافت مشاوره حقوقی مصداقی از مثل معروف پیشگیری بهتر از درمان است و ما با دریافت مشاوره حقوقی درست از مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری می کنیم. 

بدون شک، همه ما برای یکبار هم که شده به عناوین مختلف به پزشک مراجعه کرده ایم. پزشک خود را بر چه اساس انتخاب کردید؟ چگونه این انتخاب را انجام دادید؟ مسلما یکی از ملاک های انتخاب شما شدت بیماری، نوع بیماری و استطاعت مالی بوده است. شما برای یک سرماخوردگی ساده اولین گزینه ای که انتخاب می کنید یک پزشک عمومی است که تعریف آن را از دوستان و آشنایان خود شنیده اید یا رتبه بندی خوب انها در بخش نظر کاربران توجهتان را جلب کرده است. چرا این پزشک عمومی را انتخاب کردید و مستقیما سراغ پزشک متخصص نرفتید؟ پاسخ ساده است چون مشکل شما در حدی حاد نیست که پزشک عمومی نتواند درمان کند از طرفی دلیلی برای پرداخت هزینه زیاد به پزشک متخصص وجود ندارد. اما زمانی می رسد که درگیر یک موضوعی می شویم که پزشک عمومی نمی تواند به ما کمک کند، اینجا صحبت مرگ و زندگی است پس به دنبال یک پزشک متخصص در زمینه بیماری خود هستید که خیالتان از تخصص و تعهدش راحت باشد و مطمئن باشید که اگر هزینه ای هم می کنید بی نتیجه نیست و آرامش زندگی و گاها ادامه زندگیتان را تضمین می کند. در مورد مشاور حقوقی و وکیل نیز چنین شرایطی حاکم است گاهی مشکلات ما به گونه ای است که با دریافت یک مشاوره حقوقی حل شدنی است پس با هزینه کمتری مشکل حقوقی خود را حل و فصل می کنیم اما گاهی مسئله به قدری پیچیده است که مشاور حقوقی به تنهایی نمی تواند به ما کمک کند و نیاز است تا یک وکیل متخصص و متبحر امور ما را رسیدگی کند حتی به قیمت پرداخت هزینه های بیشتر. 

png نویسنده

یک مشاور حقوقی یا وکیل خوب، فردی آگاه به علم حقوق است که دانش خود را در عمل بکار برده و مشکلات حقوقی انسان های زیادی را برطرف کرده و رزومه خوبی برای خود رقم زده است. اما در کنار دانش و تجربه، داشتن اخلاق نیک و وجدان بسیار حائز اهمیت است. یک مشاور حقوقی و وکیل با وجدان اولویتش حل مشکلات مردم است نه منافع مالی خود. علاوه بر همه اینها باید خوب گوش دادن را بلد باشد و در اولین گام مراجع را به آرامش دعوت کند. چرا که اغلب مراجعین افرادی هستند که در شرایط روحی نامناسب و پرتنش به وکیل مراجعه کرده اند. 

مشاور حقوقی به زبان ساده یعنی فردی که توسط افراد، سازمان‌ها و ... به کار گرفته می‌شود تا با بررسی مشکل و تطبیق آن با قوانین و مقررات کشور، به ارائه توصیه های قانونی و راهکارهای حقوقی یا قراردادی بپردازد در حالی که وکلا وظیفه ای فراتر از این موضوع دارند و در کنار این موضوعات از سوی موسسات حقوقی یا خود افراد به کار گرفته می شوند تا طیف وسیع تری از خدمات حقوقی نظیر پیگیری پرونده در محاکم قضائی و اداری بپردازند و از سوی شما در پرونده حاضر شده و به دفاع بپردازند.

image

درخواست مشاوره حقوقی

جهت رزرو مشاوره حقوقی باما در تماس باشید

info@asrevekalat.ir | 09123545102

image