آیا تاکنون به این موضوع توجه کرده اید که چرا بیشتر افراد به دنبال استفاده از مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل هستند؟ بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر می توان گفت که یکی از اساسی ترین نیاز ههای عموم مردم به وکیل ان است که متن قراردادهای حقوقی را بر اساس چارچوب قانونی تنظیم کند. اگر شما نیز جزء آن دسته از کسانی هستید که می خواهید از مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل استفاده کنید، به شما توصیه می کنیم گه در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با تمامی جزئیات مربوط به این موضوع آشنا شوید.

هنگامی که یک قرارداد تنظیم می شود و دو طرف منعقد کننده آن را امضا می کنند، متن قرارداد دارای اعتبار قانونی میگردد. شاید اکنون برای بسیاری از افراد این سوال پیش اید که منظور از اعتبار یافتن قراردادها چه می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هنگامی یک قرارداد دارای اعتبار می شود که سندیت پیدا کند. بنابراین قراردادی که توسط اشخاص امضا می شود در محاکم قضایی قابلیت استناد پیدا میکند.

در صورت هرگونه خطا و اشتباه در تنظیم متن قرارداد و امضای آن، دیگر نمی توان از مفادی که در آن ذکر شده است و وظایفی که بر عهده طرفین قرارداد گذاشته شده است، سرپیچی کرد. در صورت هرگونه کوتاهی و سرپیچی افراد از انجام وظایف قانونی، طرف مقابل می تواند با استناد به قرارداد تنظیم شده به دادگاه و مراکز قضایی مراجعه کند و نقض کننده تعهدات را محکوم کند.

متاسفانه بی توجهی بسیاری از افراد برای تنظیم متن قراردادهای مختلف باعث می شود که انان دچار اسیب هی بسیار زیادی شوند. گاهی آسیب مادی حاصل از انعقاد چنین قراردادهایی تا حدی زیاد است که افراد نمی توانند ان را پرداخت کنند و دچار شکست مای بسیار زیادی می شوند و روند دادرسی پرونده محکومیت های مالی در مراجع قضایی آغاز می شود.

بهترین راه حل ممکن برای جلوگیری از چنین مشکلاتی آن می باشد که از یک وکیل متخصص و حرفه ای در زمینه تنظیم قراردادها کمک گرفت. نوشتن قرارداد توسط وکیل باعث می شود تا متن قرارداد بدون داشتن هیچگونه مشکل حقوقی تنظیم شود و حقوق دو طرف منعقد کننده پایمال نگردد.

هنگامی که در مورد نوشتن قرارداد توسط وکیل صحبت می کنیم، بسیاری از افراد دچار نگرانی های مختلفی می شوند. یکی از اصلی ترین نگرانی هایی که معمولا برای مردم پیش می آید آن است که هزینه نوشتن قرارداد توسط وکیل چقدر است؟

حقیقت آن است که هزینه نوشتن قرارداد توسط وکیل به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان نرخ معینی را برای تنظیم قرارداد توسط وکیل مشخص کرد. بنابراین کاملا طبیعی است که برای تعیین هزینه نوشتن قرارداد توسط وکیل، عوامل متعددی وجود دارد. یکی از اصلی ترین و مهم ترین عواملی در تعیین هزینه تنظیم قرارداد موثر است، نوع قرارداد می باشد.

نوشتن-قرارداد-توسط-وکیل-2

در قانون کشور ما، قراردادها دارای انواع مختلفی می باشند و برای تنظیم هر یک از این قراردادها باید به قوانین خاصی توجه داشت، به بیانی بهتر می توان گفت که هر یک از این قراردادها دارای قانون خاصی هستند. بنابراین برای تعیین هزینه نوشتن قرارداد توسط وکیل باید در ابتدا موضوع قرارداد را مشخص کنیم تا وکیل هزینه مربوط به را معین نماید.

اگر می خواهید از هزینه های مربوط به نوشتن قرارداد توسط وکیل آشنا شوید، می توانید از خدمات حقوقی عصروکالت استفاده کنید. گروه حقوقی عصروکالت با در نظر گرفتن نیاز اساسی مردم به تنظیم قرارداد، گروه متخصص و مجربی از وکلای متعهد را گرد هم آورده است تا به ارائه خدمات به هموطنان عزیز کشورمان بپردازند.ش

ازرایج ترین مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک وکیل متخصص توانایی آنرا دارد که در کوتاهترین زمان ممکن انواع قراردادهای مختلف حقوقی را تنظیم کند. از آنجایی که نوشتن قرارداد توسط وکیل در مدت زمان کوتاهی انجام می شود، جای هیچگونه نگرانی از بابت تاخیر در تنظیم این سند قانونی وجود ندارد و دیگر افراد بابت تنظیم کردن متن سند دچار اتلاف وقت نمی شوند.

نوشتن قرارداد توسط وکیل با تجربه به صورت کاملا حرفه ای انجام می شود و به همین جهت احتمال هرگونه خطا و نقص در هنگام تنظیم این قرارداد قانونی به صفر می رسد. کسانی که نگران تضییع حقوق خود می باشند بهتر است حتما وظیفه نوشتن قرارداد را به وکیل واگذار کنند.

یکی دیگر از مهمترین مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل آن می باشد که وکیل مذکور بر مفاد قرارداد نظارت دارد و به همین خاطر نیز متن قرارداد در چارچوب قانون تنظیم میشود.

در مواردی که نوشتن وکیل توسط وکیل انجام می شود، در صورت بروز هرگونه کوتاهی و قصور از جانب فرد مقابل، می توان برای اخذ حقوق خود و پیگیری قانونی عدم انجام تعهدات فرد مقابل با کمک وکیلی که تنظیم قرارداد را انجام داده است، اقدام کرد. نوشتن قرارداد توسط وکیل باعث می شود که چنین فرد متخصص به عنوان یک ناظر در جریان قرارداد حقوقی شما باشد و برای پیگیری قانونی قرارداد، شما را یاری کند.

مشاوره حقوقی

هزینه نوشتن قرارداد توسط وکیل در مقایسه با میزان آسیب ها و خسارات مالی ناشی از قصور در تنظیم قرارداد بسیار کم است. بنابراین در حالت کلی نوشتن قرارداد توسط وکیل عمل کاملا مقرون به صرفه ای محسوب می شود و از ایجاد هرگونه آسیب و خسارت مادی جلوگیری می کند.

 هیچ محدودیتی برای استفاده از مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل وجود ندارد و عموم مردم می توانند برای تنظیم قرارداد به وکلای متخصص مراجعه نمایند.

نوشتن قرارداد توسط وکیل باعث می شود تا افراد بتوانند کاملا آگاهانه اقدام به امضا کردن قرارداد کنند. یکی از مشکلات اساسی که معمولا برای بیشتر افراد بوجود می آید آن است که با اصطلاحات حقوقی که در قراردادها ذکر میشود، آشنایی ندارند و به همین خاطر بعد از امضا کردن متن قرارداد متوجه اشتباهات خود می شوند. اما از مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل آن است که وکیل قبل از امضای دو طرف قرارداد، آنان را از مفاهیم قانونی و اصطلاحات حقوقی موجود در قرارداد آگاه می کند تا هر دو طرف بتوانند با دید روشنی دست به امضا کردن این سند حقوقی بزنند.

ممکن است برای بسیاری از افرادی که می خواهند از مزایای نوشتن قرارداد توسط وکیل استفاده کنند، این سول بوجود آید که اصلا انعقاد قرارداد چیست و دارای چه انواعی می باشد؟

در پاسخ به این سوال به قانون مدنی استناد می کنیم. براساس قسمت دوم قانون مدنی که مربوط به عقود و معاملات می باشد به سوالات شما پاسخ خواهیم داد، به نکات حقوقی زیر دقت کنید:

عقد عبارت است از این که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد.

عقود و معاملات به اقسام ذیل منقسم می‌شوند:

لازم: عقد لازم آن است که هیچ یک از طرفین معامله حق فسخ آن را نداشته باشد مگر در موارد معینه

جائز: عقد جائز آن است که هر یک از طرفین بتواند هر وقتی بخواهد فسخ کند.

خیاری: عقد خیاری آن است که برای طرفین یا یکی از آنها یا برای ثالثی اختیار فسخ باشد.

منجز و معلق: عقد منجز آن است که تأثیر آن بر حسب انشاء موقوف به امر دیگری نباشد و الا معلق خواهد بود.
شرایط صحت قرارداد ها

برای صحت هر معامله و قراردادی، شرایط ذیل اساسی است:

قصد طرفین و رضای آنها.

اهلیت طرفین.

موضوع معین که مورد معامله باشد.

مشروعیت جهت معامله.

عقد محقق می‌شود به قصد انشاء به شرط مقرون بودن به چیزی که دلالت بر قصد کند.

در مواردی که برای طرفین یا یکی از آنها تلفظ ممکن نباشد اشاره که مبین قصد و رضا باشد کافی خواهد بود.

انشاء معامله ممکن است به وسیله عملی که مبین قصد و رضا باشد مثل قبض و اقباض حاصل گردد مگر در مواردی که قانون استثناء‌کرده باشد.

الفاظ و اشارات و اعمال دیگر که متعاملین به وسیله آن انشاء معامله می‌نمایند باید موافق باشد به نحوی که احد طرفین همان عقدی را‌قبول کند که طرف دیگر قصد انشاء او را داشته است و الا معامله باطل خواهد بود.

اگر کسی در حال مستی یا بیهوشی یا در خواب معامله نماید آن معامله به واسطه فقدان قصد باطل است.

کسی که معامله می‌کند آن معامله برای خود آن شخص محسوب است مگر این که در موقع عقد خلاف آن را تصریح نماید یا بعد خلاف‌آن ثابت شود معذلک ممکن است در ضمن معامله که شخص برای خود می‌کند تعهدی هم به نفع شخص ثالثی بنماید.

در صورتی که ثمن یا مثمن معامله عین متعلق به غیر باشد آن معامله برای صاحب عین خواهد بود.

ممکن است طرفین یا یکی از آنها به وکالت از غیر اقدام بنماید و نیز ممکن است که یک نفر به وکالت از طرف متعاملین این اقدام را به‌عمل آورد.

رضای حاصل در نتیجه اشتباه یا اکراه موجب نفوذ معامله نیست.

اشتباه وقتی موجب عدم نفوذ معامله است که مربوط به خود موضوع معامله باشد.

اشتباه در شخص طرف به صحت معامله خللی وارد نمی‌آورد مگر در مواردی که شخصیت طرف علت عمده عقد بوده باشد.

اکراه با عمالی حاصل می‌شود که مؤثر در شخص با شعوری بوده و او را نسبت به جان یا مال یا آبروی خود تهدید کند به نحوی که عادتاً‌قابل تحمل نباشد. در مورد اعمال اکراه‌آمیز سن و شخصیت و اخلاق و مرد یا زن بودن شخص باید در نظر گرفته شود.

اکراه موجب عدم نفوذ معامله است اگر چه از طرف شخص خارجی غیر از متعاملین واقع شود.

تهدید طرف معامله در نفس یا جان یا آبروی اقوام نزدیک او از قبیل زوج و زوجه و آباء و اولاد موجب اکراه است. در مورد این ماده‌تشخیص نزدیکی درجه برای موثر بودن اکراه بسته به نظر عرف است.

 نکات حقوقی در مورد صحت قراردادها به موارد زیر تقسیم می شوند:

هر گاه شخصی که تهدید شده است بداند که تهدیدکننده نمی‌تواند تهدید خود را به موقع اجرا گذارد و یا خود شخص مزبور قادر باشد بر‌این که بدون مشقت اکراه را از خود دفع کند و معامله را واقع نسازد آن شخص مکره محسوب نمی‌شود.

اگر کسی در نتیجه اضطرار اقدام به معامله کند مکره محسوب نشده و معامله اضطراری معتبر خواهد بود.

ملزم شدن شخص به انشاء معامله به حکم مقامات صالحه قانونی اکراه محسوب نمی‌شود.

مجرد خوف از کسی بدون آن که از طرف آن کس تهدیدی شده باشد اکراه محسوب نمی‌شود.

امضاء معامله بعد از رفع اکراه موجب نفوذ معامله است.

در معامله لازم نیست که جهت آن تصریح شود ولی اگر تصریح شده باشد باید مشروع باشد و الا معامله باطل است.

هر گاه معلوم شود که معامله به قصد فرار از دین واقع شده آن معامله نافذ نیست.

 نوشتن قرارداد توسط وکیل و امضا کردن آن توسط منعقدین قرارداد، تنها در صورتی انجام می شود که هر دو طرف قرارداد دارای اهلیت باشند. شاید اکنون این چالش ذهنی برای شما ایجاد شود که اصلا اهلیت چیست و چرا باید منعقد کنندگان یک قرارداد دارای چنین ویژگی باشند؟ برای پاسخ به این سوال شما بر اساس قانون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای این که متعاملین اهل محسوب شوند باید بالغ و عاقل و رشید باشند.

معامله و انعقاد قرارداد با اشخاصی که بالغ یا عاقل یا رشید نیستند بواسطه عدم اهلیت باطل است.

مورد معامله باید مال یا عملی باشد که هر یک از متعاملین تعهد تسلیم یا ایفاء آن را می‌کنند.

مورد معامله باید مالیت داشته و متضمن منفعت عقلایی مشروع باشد.

مورد معامله باید مبهم نباشد مگر در موارد خاصه که علم اجمالی به آن کافی است.

در معامله لازم نیست که جهت آن تصریح شود ولی اگر تصریح شده باشد باید مشروع باشد و الا معامله باطل است.

هر گاه معلوم شود که معامله به قصد فرار از دین واقع شده آن معامله نافذ نیست.

متعاملین باید برای معامله اهلیت داشته باشند.

برای این که متعاملین اهل محسوب شوند باید بالغ و عاقل و رشید باشند.

معامله با اشخاصی که بالغ یا عاقل یا رشید نیستند بواسطه عدم اهلیت باطل است.

معامله محجورین نافذ نیست.

مورد معامله باید مال یا عملی باشد که هر یک از متعاملین تعهد تسلیم یا ایفاء آن را می‌کنند.

مورد معامله باید مالیت داشته و متضمن منفعت عقلایی مشروع باشد.

مورد معامله باید مبهم نباشد مگر در موارد خاصه که علم اجمالی به آن کافی است.

تصویر
به کمک نیاز دارید؟

مشاوره حقوقی

جهت درخواست مشاوره حقوقی با ما در ارتباط باشید .

در سریعترین زمان ممکن با یک وکیل پایه یک مشورت کنید

info@asrevekalat.ir و 09123545102