هر نوع اعلام و اظهار رسمی بهتر است به موجب اظهارنامه به عمل آید.البته راه های دیگری هم برای این وجود دارد ولی از آن جهت که اظهارنامه قانونی توسط قوه قضاییه به دست مخاطب می رسد قابلیت اثبات و استناد دارد.از جمله کاربردهای اظهارنامه ارسال اخطار به مستاجر برای تخلیه ملک استیجاری است، با این توجیه که گاهی در قراردادهای اجاره لازم است موارد و مراتبی کتباً و رسماً به طرف اعلام و اظهار شود تا فرد بتواند از امتیاز یا ضمانت اجرای مندرج در قرارداد اجاره بهره ببرد.مثل درج امکان فسخ قرارداد برای هر طرف یا اخطار به مستاجر پس از انقضای مدت اجاره جهت تخلیه و مراجعه برای دریافت مبلغ قرض الحسنه یا اخطار به مستاجر جهت پرداخت اجور معوقه.بارزترین مصداق ضرورت ارسال اظهارنامه به مستاجر همان فرض انقضای مدت و تخلیه است که لازم است با دقت و به درستی و در زمان مناسب اظهارنامه مناسب تنظیم و ارسال گردد.

بیشتر بخوانید : وکیل طلاق آنلاین، تلفنی و حضوری

وکیل طلاق به نوعی یک وکیل خانواده بوده که علاوه بر تسلط بر قوانین طلاق بر سایر مسائل مربوط به حقوق خانواده مسلط است. اجرت‌المثل ایام زوجیت، حضانت فرزندان، ممنوع‌الخروجی فرزندان، تنصیف دارایی شوهر، قوانین ملاقات فرزند و غیره اشاره کرد.

 

اظهار کننده :

1- شهناز .......  نام پدر : محمد     شغل : خانه دار   محل اقامت : تهران.خیابان شیخ بهایی ......... .

2- مهناز .......  نام پدر : محمد     شغل : آزاد         محل اقامت : تهران.خیابان شیخ بهایی .......... .

3- پروین ......  نام پدر : منصور   شغل : خانه دار   محل اقامت : تهران.خیابان شیخ بهایی .......... .

مخاطب :

1- نرگس .....  نام پدر :علی         شغل : آزاد         محل اقامت :تهران.خیابان یوسف اباد .......... .

وکیل :  مسعود محمدی    به نشانی : تهران.میدان فاطمی.میدان گلها ........ .

موضوع اظهارنامه :  اظهار رسمی مبنی بر : سایر موضوعات اظهارنامه (اخطار قانونی)

دلایل و منضمات : 

1- وکالت نامه به شماره ..... مورخ 1398/08/222 میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 15000 ریال باطل شد.

شرح اظهارنامه

مخاطب محترم

بدین وسیله به وکالت از اظهارکنندگان فوق و همچنین آقای شاهرخ .... رسما و قانوناً به جنابعالی اعلام و اظهار می نمایم موکلین اینجانب پس ار انقضای مدت قرارداد اجاهر در تاریخ 1399/02/26 تمایلی به تمدید این قرارداد و ادامه مدت ان ندارند و از هم اکنون به شما اعلام می گردد که حداکثر تا تاریخ یاد شده نسبت به تخلیه و تحویل ملک موضوع قرارداد اقدام نمایید.

دلیل این تصمبیم همانطور که حضوراً و به کرات به جنابعالی اعلام شده ناچیز یودن مبلغ اجاره و عدم تناسب آن با نرخ های واقعی جامعه می باشد به نحوی که اجاره بهایی که شما پرداخت می نمایید حتی از یک چهارم اجاره متعارف چنین ملکی نیز کمتر است.

در پایان تاکید می شود در صورت هر گونه تخلف و عدم تخلیه راس موعد مقرر حق مطالبه اجرت المثل و خسارت و نیز حکم و دستور تخلیه برای موکلین محفوظ می باشد.

با تشکر

تصویر

درخواست تنظیم اظهارنامه

جهت رزرو مشاوره حقوقی با ما درتماس باشید

info@asrevekalat.ir و 09101003514

بانک سوالات حقوقی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.